Krst živej mapy neziskových organizácií Nitrianskeho kraja pod názvom – dobrovoľníci na ulici.

Mladí nitrianski filantropi a Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci s 30 neziskovými organizáciami z Nitrianskeho samosprávneho kraja Vás srdečne pozývajú na jedinečné podujatie Živá mapa – dobrovoľníci na ulici. Podujatie sa uskutoční
16. septembra 2014 od 15:00 na Svätoplukovom námestí v Nitre. Jeho cieľom je spoločne odprezentovať neziskové organizácie, dobrovoľníctvo a filantropiu.

DOBROmapa
Hlavným bodom podujatia bude originálny štart 1. dobrovoľníckej online mapy mladých ľudí nitrianskeho kraja, ktorá je momentálne jediná svojho druhu. „V mape je zachytená činnosť viac ako 50 dobrovoľníckych organizácií a neformálnych skupín z nášho kraja, ktoré svojou činnosťou pomáhajú iným. Mapa bude slúžiť ako „živá databáza“ a umožní širokej verejnosti a záujemcom o dobrovoľníctvo ľahké zorientovanie sa v organizáciách, ich činnosti a základných informáciách.“ povedala Zuzana Čapčíková, členka Mladých nitrianskych filantropov.

Originálny program pre malých aj veľkých
Na Svätoplukovom námestí budú pripravené stanoviská reprezentujúce jednotlivé oblasti mapy: kultúra, vzdelávanie, sociálna oblasť, deti a mládež, komunita, enviro, šport. Neziskové organizácie pripravia originálne workshopy, hry a súťaže pre širokú verejnosť. „Návštevníci sa môžu tešiť na ekoaktivity, maľby, tvorbu rôznych originálnych handmade výrobkov, muzikoterapiu, ukážky živých zvierat, fyzikálne pokusy, športové a pohybové súťaže. Kultúrny program spestrí bajková exhibícia Šurianských jazdcov, vystúpenie Hip-hop Nitra, hra a spev Samuela Kšiňana a kapely Decent či Bubenícka show Tambores,“ dodáva Barbora Mlejová, členka OZ Zelená Zebra. Podujatie vyvrcholí koncertom nitrianskej kapely U.K.N.D.

Partneri podujatia
Ďakujeme partnerom, bez ktorých by sme takéto podujatie nemohli uskutočniť:
Mesto Nitra, Nadácia Orange, Centrum pre filantropiu, Slovenské elektrárne ENEL, Agrokomplex výstavníctvo Nitra, Centrum pre filantropiu, Nitriansky samosprávny kraj, Arriva Nitra, Centro Nitra, Divadlo Andreja Bagara v Nitre, Garmond Nitra a všetkým neziskovým organizáciám, ktoré nám pomáhajú s prípravou podujatia.
Projekt bol podporený Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom prostredníctvom Programu Aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA – nadácia na podporu sociálnych zmien.

Pridaj komentár